صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
پیشنهاد سردبیر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

بهترین و بدترین جای خانه برای انواع وسایل

یکی از بهترین جاهایی که می شود مودم را در آن جا قرار داد، روی قفسه کتاب، روی یک میز یا قفسه بلند در مرکز خانه است. مودم وقتی در ارتفاع قرار بگیرد بهتر کار می کند زیرا می تواند سیگنال ها را در همه جهات ارسال کند.

و اما بدترین مکان برای قرار دادن مودم، آشپزخانه است زیرا وسایل فلزی و برقی موجود در این بخش از منزل می توانند مانع از انتشار درست سیگنال شوند.

بهترین جای تلویزیون در خانه
محل قرارگیری تلویزیون باید طوری باشد که امکان استفاده از آن در ساعت های متفاوت برای همه اعضای خانواده فراهم باشد. اولین و بهترین پیشنهاد برای محل قرارگیری تلویزیون اتاق نشیمن است زیرا معمولا بزرگ ترین فضای قابل استفاده در خانه است و می توانید در این اتاق مشترک خانوادگی تلویزیون ببینید.
اگر تلویزیون را روی دیوار نصب کنید فضای زیادی را در اتاق نشیمن صرفه جویی خواهید کرد. هنگام انتخاب محل مناسب قرارگیری تلویزیون عواملی چون نور مناسب، امکان چیدن نشیمن مناسب برای تماشای تلویزیون و حتی ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون و …را مدنظر قرار دهید.

بهترین مکان برای حل مشکل درون ذهن
بهترین مکان برای این منظور حمام است. انجام کار های ساده و تکراری مثل مالیدن شامپو روی سر یا لیف کردن می تواند تمرکز ذهن را بیشتر کرده و قوه ابتکار را به کار بیندازد.
بر اساس یک تحقیق روانشناسی، شرکت کنندگانی که برای حل یک مشکل یک کار ساده انجام می دادند، نسبت به کسانی که کار های سخت انجام می دادند یا اصلا هیچ کاری نمی کردند، بهتر با مشکلشان مواجه می شدند پس این بار که درگیر مشکل ذهنی خاصی شدید، سعی کنید حل آن در حمام را امتحان کنید.
بهترین جای آینه در خانه
از دیدگاه فنگ شویی،مناسب ترین محل، برای نصب آینه، اتاق غذاخوری است اما نسبت به قرار دادن آینه، رو به روی پنجره دقت کنید زیرا آینه ها می توانند هر آن چه که خارج از خانه قرار دارد را به داخل منتقل کنند.
از دیدگاه فنگ شویی، آشپزخانه دارای انرژی منفی بسیار زیادی است و نصب آینه در آن، باعث دو برابر شدن انرژی منفی و تقویت آن می شود. همچنین نصب آینه رو به روی تخت خواب، باعث ایجاد اختلال و مشکل در خواب خواهد شد.


بهترین مکان برای رشد گیاه آپارتمانی
شاید عجیب باشد اما حمام بهترین جا برای گیاهان آپارتمانی است پس اگر رشد گیاهان آپارتمانی شما ضعیف شده آنها را برای مدت کوتاهی داخل حمام بگذارید البته مواقعی که کسی در حمام نیست.
از آن جا که گیاهان می توانند هوای داخل خانه را فیلتر کنند، برای فضا های کوچکی مثل حمام هم می توانند مفید باشند. سرخس ها یک گزینه ارزان قیمت هستند، برای حمام های تاریک توصیه می کنیم از سرخس استفاده کنید و در حمام های آفتاب گیر، سرخس کیمبرلی کوئین بگذارید.
یکی از تحقیقات ناسا (که منجر به شناسایی گیاهان تصفیه کننده هوا شد) نشان داد که هر دو نوع سرخس هوا را از مواد شیمیایی مثل فرمالدئید (که در دوغاب کاشی و حوله های کاغذی یافت می شود و می تواند باعث تحریک بینی و گلو شود) و زایلن (که در پاک کننده ها و عطرهای خانگی یافت و باعث سرگیجه و سر درد می شوند) تصفیه می کنند.

بهترین جای اسپیلت در خانه
برای تعبیه کولر گازی در ساختمان های جدید از قبل پیش بینی ها می شود و لوله کشی کولر گازی انجام می شود. کولر گازی باید محیط متناسب با خود را خنک کند و در مکان های بزرگ باید از دو کولر گازی استفاده نمود.
باید تا جای ممکن پنل داخلی کولر گازی را پایین تر از سقف نصب کرد زیرا هوای گرم همیشه در زیر سقف تجمع می کند. پنل داخلی کولر گازی نباید در مجاورت بخاری و شوفاژ و ... و یا سیستم های سرمایش و گرمایشی و در آشپرخانه رو ی اجاق گاز و یا سایر رطوبت ساز ها نصب شود.

بهترین مکان برای نگهداری پول نقد (پس انداز)
اتاق بچه از این نظر که خیلی مورد توجه سارقین نیست، می تواند بهترین جا برای مخفی کردن پول نقد یا اشیا گرانبهای تان باشد. پول نقد را داخل شکم حیوانات عروسکی که خیلی در دسترس (مخصوصا کودکان) نیستند قرار داده و در یک جای امن مثل بالای کمد بگذارید.

بهترین جای رادیاتور در خانه
شما می توانید رادیاتور خود را در هر مکانی از ساختمان نصب کنید. در گذشته به دلیل گردش هوای سرد رادیاتورهای شوفاژ را در زیر پنجره و یا بر روی دیوار خارجی ساختمان نصب می کردند اما اکنون به علت وجود پنجره های دوجداره عملا گردش هوای سرد در زیر پنجره ها وجود ندارد.
اگر در ساختمان شما رادیاتورها در محل مناسبی نصب نشده اند، می توان برای یافتن محل مناسب نصب رادیاتور، نقشه لوله کشی رادیاتور را در ساختمان تغییر داد.
بهتر است رادیاتور شوفاژ را در نزدیک ترین فاصله به پکیج نصب کنید، رادیاتور را در زیر یا پشت پرده های بلند نصب نکنید و محل نصب رادیاتور پکیج دور از وسایل منزل باشد.

بهترین مکان برای انجام ورزش صبحگاهی
حیاط یا بالکن بهترین مکان برای ورزش کردن است. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبح با شاخص توده بدنی پایین (BMI) ارتباط دارد. محققان می گویند فقط 20 تا 30 دقیقه نور و روشنایی صبحگاهی تاثیر خودش را روی BMI می گذارد. علت آن هم اینست که که قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تنظیم متابولیسم کمک می کند.

بهترین مکان برای پناه گرفتن هنگام زلزله
زیر میز تحریر یا میز آشپزخانه (در صورت شیشه ای نبودن) امن ترین جا برای پناه گرفتن هنگام زلزله است. اگر منطقه زندگی تان مستعد زلزله است، خیلی روی چارچوب در ها حساب نکنید.
اگر چه همیشه توصیه شده موقع زلزله زیر چارچوب در بایستید اما در بسیاری از خانه های مدرن، این مکان ها استحکام کافی را ندارد و احتمال این که از شما محافظت نکنند بسیار زیاد است.

 

منبع: نمناک

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۲۹۰۱
تاریخ: ۱۴۰۲/۱/۱۴     ساعت: ۱۰ : ۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: وبگردی       زیرسرویس: وبگردی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۲ جمعه ۴ اسفند
  • ١٣ شعبان ١٤٤٥
  • Feb 23 2024