صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
محله خبر
پیشنهاد سردبیر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

رقابت تام کروز با «انتقام جویان»

«تاپ گان: ماوریک» با فروش ۶۶۲ میلیون دلار هر چند از فروش «تایتانیک» در آمریکا پیشی گرفته و هفتمین فیلم پرفروش این کشور شده است، اما در بازارهای بین‌المللی هنوز «تایتانیک» با فروش ۲.۲ میلیارد دلار از این فیلم با فروش ۱.۵ میلیارد دلار جلوتر است. «تایتانیک» در سال ۱۹۹۷ به فروش ۶۰۰.۷۸۸ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یافته بود.

می توان گفت شمار بلیت‌های فروخته شده برای «ماوریک» در خارج از آمریکا با داخل آمریکا برابر بوده و این فیلم در بازار خارج از آمریکا نیز فروشی 690 میلیون دلاری را ثبت کرده است. البته این ارقام بدون فروش در روسیه و چین به دست آمده است.

این فیلم با ادامه فروشش در آمریکا در حال جلو زدن از «انتقام جویان: جنگ ابدیت» است که با فروش 678 میلیون دلار ششمین فیلم پرفروش در داخل آمریکا است.

جلوتر از آن پرفروش‌ترین فیلم های در داخل آمریکا عبارتند از «پلنگ سیاه» با 700 میلیون دلار، «آواتار» با 760 میلیون دلار، «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» با 804 میلیون دلار، «انتقام جویان: پایان بازی» با 853 میلیون دلار و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با 936 میلیون دلار.

«تاپ گان: ماوریک» از ماه می اکرانش را شروع کرده و با فروش 160.5 میلیون دلار در اولین آخر هفته اکرانش رکورد جدید ثبت کرده، هنوز در گیشه باقی مانده است. از دیگر رکوردهای این فیلم اولین فیلم تام کروز است که در یک آخر هفته فروشش را از 100 میلیون دلار فراتر برده و در عین حال اولین فیلم کروز است که در باکس آفیس جهانی به فروش یک میلیارد دلاری دست یافته است.

این فیلم ساخته جوزف کوشینسکی است که با چند دهه فاصله از فیلم اصلی ساخته شد و درباره آموزش گروهی از هوانوردان جوان است که برای یک ماموریت خطرناک آموزش می‌بینند.

 

منبع: مهر

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۹۷۳۷
تاریخ: ۱۴۰۱/۵/۱۸     ساعت: ۱ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: وبگردی       زیرسرویس: وبگردی
انتشار:
ÇÑÓÇá äÙÑÇÊ


äÇã :*
Çíãíá :
äÙÑ :*
ÇÑÓÇá
äÙÑÇÊ


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۲ جمعه ۴ اسفند
  • ١٣ شعبان ١٤٤٥
  • Feb 23 2024